ÖNEMLİ :


Değerli Üyelerimiz,

1. Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar gereği 2017 yılı aidatlarını yatırmamış olan üyelerimizin bir yıllık aidat bedeli olan 120 TL 'ye ek olarak 30 TL ( öngörü dışı mahkeme masrafları için ) olmak üzere toplamda 150 TL'nin Asbank'ta SERBEST ÇALIŞAN HEKİMLER adlı ve 143040000009216 nolu hesaba yatırması önemle rica olunur.

2. 2017 yıl için her üyeye " Üye Kimlik Belgesi " verilecektir. Bu belge üyelik belgesi yerine geçecektir. Her üyemizin kayıt yenileme için kimlik bilgilerini en kısa sürede bize ulaştırması önemle rica olunur.

2. Bizi Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimlerden Haberler Facebook sayfasından veya KTSCHB Twitter Hesabından takip edebilirsiniz.

Saygılarımızla,
KTSÇHB Yönetim Kurulu

 
 
 
 
 
 
e-Posta Yazdır PDF

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği 18. Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Dr. Suphi Hüdaoğlu KTTB Başkanı oldu. Yönetim kurulu adaylarının yarıştığı Genel Kurulda Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu’na Dr. Özdemir Berova  (65 Oy) , Dr. Zerrin Akalın(62 oy), Dr. Mustafa Taşeli(61 Oy), Dr. Şengül Yücel(46 Oy ), Dr. Şerife Özhuy (44Oy), Dr. Ahmet Özant, Dt. Teksen Köroğlu, Dt. Ertuğ Çulluoğlu seçildi.Dr. Nurçin Arıkbuka ( 39 Oy ) ve Dr. Mustafa Taşçıoğlu ( 28 Oy )  yedek üyelikte kaldı.

 

Divan Başkanlığını Dr. Turgay Akalın’ın yaptığı. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği 18. Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi.

Dr.Alper Baydar'ın faaliyet raporunu okumasının ardından söz alan Dr. Eray Deliceırmak eleştirilerde bulundu. Burucella ve kaçak çalışan doktorlar konusunu örnekler vererek gündeme getirdi. Deliceırmak, bu konularda Birliğin yeterli tepkiyi koymadığını öne sürdü.Uzun bir konuşma yapan Deliceırmak'ın, zaman zaman Divan Başkanı tarafından uyarılması dikkat çekti. Daha sonra sırasıyla Dr. Erol Uçaner ve  Dr. Şengül Yücel, Dr. Mustafa Hami söz alarak konuştular. Dr. Alper Baydar tekrar söz alarak eleştirileri yanıtladı. Faliyet raporu ve mali raporun oy çokluğuyla aklanmasından sonra reklam tüzüğü ile ilgili gündem maddesine geçildi. Söz alan Dr. Bülent Dizdarlı, tüzük konusunda çalışma yapıp Genel Kurul'a bunu sunmanın zaten KTTB Yönetim Kurulu'nun yasal görevi olduğunu belirtti. Bunun için ayrı bir Genel Kurul kararının gerekli olmadığını savundu. Daha sonra söz alan Dr. Kandemir Berova, KTTB Yasası'yla ilintili birçok tüzüğün eksik veya yetersiz olduğunu belirterek, bu eksikliklerin yeni yönetim tarafından tamamlanmasının önemine işaret etti. Yeni yönetim kurulunun reklam tüzüğüyle ilgili çalışma yapması için yetkilendirilmesine dair madde oy çokluğuyla kabul edildi.Daha sonra seçimlere geçildi.Başkanlığa tek aday olan Dr. Suphi Hüdaoğlu oy çokluğu ile Birlik Genel Kurulu tarafından göreve getirildi.

Dr. Suphi Hüdaoğlu yaptığı konuşmada yeni dönemde öncelikli hedeflerini slaytlar eşliğinde anlattı. Daha sonra Birliği'in yetkili organları için birlikte çalışmayı arzuladığı isimleri Divan'a önerdi. Bunun üzerine yerinden söz alan Dr. Nadire Taşçıoğlu'nun, liste sunmanın yanlış olduğunu ve demokratik olmadığını sert bir dille belirtmesi üzerine kısa süreli bir tartışma yaşandı. Karmaşa ardından Yönetim Kurulu'na aday olanlar teker teker belirlenerek isimleri yazıldı.Yönetim kurulu üyeliğine aday olarak gösterilen Dr.Musa Olgu'nun salonda olmaması üzerine adaylığı Divan tarafından kabul edilmedi.

Yönetim kurulu adaylarının yarıştığı Genel Kurulda Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu’na Dr. Özdemir Berova  (65 Oy) , Dr. Zerrin Akalın(62 oy), Dr. Mustafa Taşeli(61 Oy), Dr. Şengül Yücel(46 Oy ), Dr. Şerife Özhuy (44Oy), Dr. Ahmet Özant, Dt. Teksen Köroğlu, Dt. Ertuğ Çulluoğlu seçildi.Dr. Nurçin Arıkbuka ( 39 Oy ) ve Dr. Mustafa Taşçıoğlu ( 28 Oy )  yedek üyelikte kaldı.

Daha sonra Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu için adaylar belirlenmeye çalışıldı. Yine bazı adayların  salonda olmamaları üzerine tartışma yaşandı. Aday olup daha sonra salondan ayrılan Dr. Kemal Lordoğlu'na telefonla ulaşıldı. Lordoğlu adaylıktan çekildiğini belirtti. Bunun dışında daha önceden yazılı olarak Onur Kurulu'na aday olduğunu bildiren Dr. Kenan Arifoğlu'nun adaylığı yine ayni gerekçeyle kabul görmedi. Dr. Kenan Arifoğlu Tabip Odası'nı bir toplantıda temsilen yurtdışında bulunduğu biliniyordu. KTTB yasasına göre aday olmasına engel teşkil edecek bir husus olmamasına karşın adaylığı  engellenmiş olan Dr. Arifoğlu'nun bu duruma tepki göstemesi bekleniyor.Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu seçim olmadan belirlendi. Onur Kurulu Üyeliklerine Dr. Bülent Dizdarlı, Dr. Mehmet İnan, Dr. Sevgi Sezenler, Dr. Ceyhun Birinci, Dr. Filiz Besim ve Dr. İzgü Beyar ; Denetleme Kurulu Asli üyeliklerine ise Dr. Mustafa Hami, Dr. Turgay Akalın ve Dr. Ömer Gür getirildi. ktschb.com