“Grip hastalarının %80’i domuz gribi” haberinin hemen ardından görevi değişti

1165

Edinilen bilgilere göre “Hastalarının %80’i domuz gribi” başlıklı haberde, bu ifadeyi Mağusa Devlet Hastanesi’nde görevli Doktor Ahmet Körceğez’in belirtmesine karşın, haberi yayınlayan ajans, ifadeyi ‘geçici’ Başhekim Hakkı Serhat Tulay’ın söylediğini iddia etti.

Fakat açıklamanın hemen ardından ‘geçici’ Başhekim Tulay’ın görevi değişti. Tulay, Mağusa Devlet Hastanesi’nde bir süredir boş olan ‘Başhekimlik’ görevinin yanında, asli görevi olan Başhekim Yardımcılığı görevini de yürütüyordu.

Haberin yayılmasının ardından, Kamu Hizmeti Komisyonu, Başhekimlik vekaletini Başhekimlik sınavı açılana kadar Yataklı Tedavi Kurumları Başhekimi Dr Nil Ergün’e verdi.

Dr. Nil Ergün bu vekaleti Yataklı Tedavi Kurumları görevine ek olarak sürdürecek.

Öte yandan Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Remzi Gardiyanoğlu, açıklamanın hemen ardından yapılan görev değişimine dikkat çekerek, “önümüzdeki günlerde tartışmaya başlayacağız, Sağlık Bakanı, Mağusa Hastanesi Başhekimi’ni görevden aldı. ‘Almadım, değiştirdim’ diyor, ‘zaten vekildi’ diyor ama bundan 5 gün önce bizim açıklamamıza paralel aynı gün Mağusa Hastanesi Başhekimi de hastaların yüzde 80’i domuz gribi oldu dedi, görevden alındı” dedi.